بلاگ

کورش علیزاده
2018/04/09
روز نوشته ها 4 دیدگاه

آشنایی با معماران فریلنسر یا کارمُزدی

معمار فریلنسر کیست و اصلا واژه freelancer یعنی چه؟

فریلنسر همان مجری یا پیمانکار است و شخصیست که مهارت انجام کاری را داشته باشد. با یک جستجوی ساده از سایت ویکی پدیا به این تعریف میرسیم: “قرارداد کارمُزدی یا حق‌الزحمه‌ای یا فریلنسر، گونه‌ای قرارداد کاری است که بر پایهٔ آن فرد یا شرکتی قول انجام کاری را برای یک کارفرما در ازای دست‌مزدی مشخص را می‌دهد. کارمزد یا فریلنسر کسی است که سرویس‌ها یا خدمات خود را بدون تعهد درازمدت به کارفرما ارائه می‌کند. آنها معمولاً ساعتی، روزانه یا پروژه‌ای دستمزد می‌گیرند و اساساً یک کسب و کار یک‌نفره است.”

حالا سوال اینجاست چرا فریلنسینگ کنیم ؟

آیا میشود بر روی فریلنسینگ به عنوان شغل دائم حساب باز کرد؟

اینکه بتوان به فریلنسینگ به عنوان شغل پاره وقت یا تمام وقت حساب باز کرد تماما به نوع مهارت ما و تقاضای بازار بستگی دارد.

حالا اینکه اصلا چرا فریلنسینگ ؟ شما مهارتهایی دارید اما شاید کمتر پیش بیاد تا بتوانید از مهارتهایتان کسب درآمد کنید! مادامی که فریلنسینگ میکنید پروژه هایی متناسب با مهارت های معماری شما درخواست میشود و از طرفی شما برای انجام آن پروژه محدودیت مکانی نخواهید داشت. با کمی تحقیق میتوانیم فریلنسرهای زیادی را در دنیا و ایران پیدا کنیم که موفق شده اند با اضافه کردن به مهارت هایشان، شانس بیشتری برای انجام پروژه های مختلف بدست بیاورند و درآمدهای میلیونی به جیب بزنند.

آیا انجام پروژه های معماری از راه دور امکان پذیر است؟

مطمئنم شما به عنوان یک معمار به این پاسخ تسلط دارید. انجام پروژه های معماری خصوصا پروژه های دانشجویی لذومی به حضور شخص ندارد و خیلی راحت با کمی توضیحات و رد و بدل کردن چند فایل، امکان انجام دارد، اما پروژه های حرفه ای گاهی نیاز به حضور معمار در محل و یا مکاتبه رودررو با کارفرما دارد که خوشبختانه فریلنسینگ برای شما در این زمینه محدودیتی ایجاد نخواهد کرد و فرصت های کاری شما را به طرز چشمگیری افزایش میدهد. البته فراموش نکنید برای پروژه هایی که نیاز به تماس مستقیم با کارفرما داشته باشد، طبق قوانین باشگاه باید با هماهنگی مدیریت صورت گیرد. از شما دعوت میکنم بخش شرایط و قوانین باشگاه را مطالعه کنید.

امنیت فریلنسر (مجری) از کجا تامین میشود؟

سیستم فریلنسینگ باشگاه معماران بگونه ای تعبیه شده است تا از هرگونه کلاهبرداری یا تقلب احتمالی جلوگیری کند به اینصورت که کارفرما به محض تایید پیشنهاد از سمت مجری (فریلنسر) منوط به پرداخت کل مبلغ پروژه به باشگاه خواهد بود. این هزینه در سایت گروگذاری میشود و به محض تحویل پروژه با تایید کارفرما وجه برای فریلنسر آزادسازی خواهد شد. حالا ممکن است یکسری ابهاماتی برای شما بوجود آمده باشه که با مطالعه بخش پرسش های متداول فریلنسرها حتما رفع خواهد شد.

امیدوارم مطالب امروز مورد توجه شما واقع شده باشد.

4 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده

 1. اپلای رود

  مطلب خوب و مفیدی بود. ممنون از شما.
  خداقوت

  • کورش علیزاده

   تشکر

 2. جمیل

  سلام خدمت شما آقای علیزاده
  ممنون بابت سایت خوبتون
  انشالله که بزرگترین فروشگاه معماری و مرکز ارائه پروژه های معماری رو خواهید داشت

  • کورش علیزاده

   مچکرم از شما

دیدگاه ها بسته شده اند.