سوالات متداول کارفرماها

پرسش های متداول کارفرمایان :

پروژه ها توسط چه کسی انجام می شود؟

باشگاه معماران یک بازار کار آنلاین و یک رابط تقاضا و اجرا است. پروژه های سفارشی به هیچ وجه توسط خود تیم اجرایی باشگاه معماران انجام نمی شود. در سایت عده ای با عنوان معمار یا پیمانکار عضو هستند که پروژه ها توسط ایشان انجام می گیرد. معماران پس از دیدن درخواست شما برای شما پیشنهاد ارسال کرده و شما بهترین پیشنهاد را انتخاب و همکاری را شروع می کنید.

من نیاز به یک نقشه معماری ، طراحی داخلی و چند رندر دارم، باشگاه معماران چگونه به من کمک می‌کند؟

باشگاه معماران برای شما محیطی را فراهم می‌آورد که بتوانید با تجربه ترین متخصصین معمار را از سراسر کشور به راحتی و به سرعت پیدا نمایید. تنها کافی است پروژه یا مسئله خود را به همراه بیشترین مبلغی که می‌خواهید برای آن پرداخت نمایید را وارد کنید، متخصصان برای به دست آوردن پروژه شما پیشنهاد قیمت خود را به شما می‌دهند. شما می‌توانید به راحتی تخصص و رزومه کسانی که پیشنهاد قیمت داده اند را ببینید، همین طور امتیازاتی که کارفرمایان قبلی به آنها داده‌اند و بهترین شخص را برای انجام کار خود انتخاب نمایید.  باشگاه معماران خود به تنهایی پروژه های شما را انجام نمی دهد و صرفا واسطی است مابین شما و معماران.

هزینه ارائه این خدمات چقدر است؟

باشگاه معماران هیچگونه هزینه ای از معماران یا کافرمایان بابت ارائه خدمات نخواهد گرفت.

پرداخت من به معمار چگونه است؟

پس از آنکه شما پیشنهاد قیمتی را پذیرفتید، می‌بایست مبلغ پیشنهاد را از طریق واریز به حساب سایت یا پرداخت آنلاین در سایت گروگذاری نمایید. تنها بعد از اینکه شما پروژه خود را تحویل گرفتید و آن را تایید نمودید وجه گروگذاری شده به حساب معمار واریز خواهد شد. این روش انجام شدن کار به بهترین شکل توسط معمار را تضمین می کند.

درصورتی که درمورد قیمت درخواست پروژه یا مسئله خود آگاهی ندارم چه کار می بایست انجام دهم؟

درصورتی که در مورد حدود قیمت درخواست خود آگاهی ندارید می توانید مبلغ دلخواهی وارد کنید، در این صورت قیمت های متفاوتی را از طرف معماران دریافت خواهید کرد. که هر یک بسته به برداشت معمار از پروژه است. شما می توانید از این میان پیشنهاد معمار که پیشنهادش تناسب بیشتری با نیاز شما دارد را انتخاب نمایید.

چگونه از میان پیشنهاد های رسیده یکی را انتخاب نمایم؟

انتخاب بهترین معمار بستگی به وجود یا عدم وجود فرجه دارد، یا به بیانی دیگر به این بستگی دارد که شما زمان بیشتری نسبت به پول دارید یا پول بیشتری نسبت به زمان:

اگر شما محدود به فرجه هستید ( پول بیشتری نسبت به زمان دارید)

تنها معیاری که باید در انتخاب معمار خود درنظر بگیرید تجربیات کاری است که وی در سایت داشته است. انتخاب خود را به موارد زیر محدود نمایید:

۱) معمارانی که قبل از این پروژه هایی در محدوده قیمت پروژه شما داشته باشند ( بر روی نام معمار کلیک کنید تا تاریخچه کار های انجام داده وی را ببنید). هیچ گاه معمار با کار های ۱۰۰ هزار تومانی را برای پروژه چند میلیون تومانی خود انتخاب نکنید و برعکس. معمارانی با امتیاز ۲ یا ۳ یا زیر میانگین (امتیاز ۵) برای انجام چنین پروژه هایی مناسب نیستند.

۲) معمارانی که رزومه و تخصص هایی مرتبط با کار شما داشته باشند (برای مشاهده رزومه بر روی نام معمار کلیک کنید).

اشتباهی که برخی از کارفرمایان بی تجربه برای پروژه های با محدودیت زمانی انجام می دهند، انتخاب ارزان ترین معمار می باشد. که معمولا معمارانی بدون تجربه و تاریخچه کار قبلی در سایت هستند. سپس وقتی که کار سر وقت به پایان نرسد کارفرما متضرر می شود ( با وجود اینکه باشگاه معماران با استفاده از سیستم گروگذاری امنیت پول آنها را حفظ می نمایید، اما مشکل اینجاست که آنها به اتمام رسیدن پروژه را می خواهند نه پول اصلی خود را)، بنابرین اگر زمان بندی برای شما خیلی مهم است این اشتباه را مرتکب نشوید.

اگر محدودیت زمانی ندارید ( زمان بیشتری نسبت به پول دارید)

در این وضعیت بهتر است که شانس خود را با استفاده معماران کم تجربه یا بی تجربه در این سایت امتحان کنید. در این صورت می توانید کار خودرا با هزینه کمتری به انجام برسانید و با وجود گروگذاری در صورت انجام نشدن کار در زمان مقرر به راحتی و بدون هیچ هزینه ای می توانید معمار دیگری انتخاب نمایید.

چه مدت زمان دارم تا معمار مورد نظر خودم را انتخاب کنم؟

تا به پایان رسیدن زمان خاتمه مناقصه که بستگی به نوع پروژه شما دارد (بسته های ثبت پروژه). اگر بعد از این زمان نیز شما معمار را انتخاب نکنید سایت درخواست شما را به عنوان درخواست آرشیو شده علامت گزاری می کند و می‌بندد. پس از این مرحله نیز در صورت تغییر نظر شما و تصمیم برای انتخاب معمار به راحتی می توانید درخواست را دوباره تمدید نمایید.

در صورتی که معمار کار را به درستی انجام ندهد چه باید کرد؟

در صورتی که معمار کار را رها کند یا کار را به درستی انجام نداده باشد یا به طور کلی اختلافی مابین شما بوجود آید می بایست شخص شاکی یک درخواست مناقشه ایجاد مینماید.

آیا می توانم وجه پروژه را به صورت قسطی یا درصدی بپردازم؟

درحال حاضر این امکان از سایت برداشته شده است ولی درصورتی که مبلغ پروژه بیشتر از ۱ میلیون تومان باشد میتوانید به مدیریت درخواست اضافه کردن امکان ثبت پروژه اقساطی را ارسال نمایید.

آیا کارفرما می تواند وجه گروگذاری شده را به صورت درصدی برای معمار آزاد کند؟

بله. چنانچه پروژه اقساطی باشد امکان پذیر است.

در صورتی که پروژه با مشکل مواجه شود تکلیف ضمانت تخصص معمار چه می شود؟

در صورت عدم انجام صحیح کار توسط معمار وجه ضمانت تخصص پس از کسر کارمزهای بانکی پرداخت شده توسط کارفرما به موسسه ای خیریه داده می شود و نه کارفرما و نه باشگاه معماران از آن بهره نخواهند برد.