سوالات متداول معماران

پرسش های متداول معماران :

چقدر طول می کشد تا دستمزد من به حساب من واریز شود؟
بلافاصله پس از اینکه حاصل کار توسط کارفرما پذیرش شود وجه به حساب کاربری شما منتقل می شود. از این پس شما می توانید با مراجعه به صفحه “اعتبار من” درخواست خود را برای برداشت وجه و واریز آن به حساب بانکی خود ثبت کنید. واریز مبالغ دریافتی معمار و وجوه مسترد شده کارفرما از طریق حواله پایا انجام می گردد. واریز ها حداکثر تا دو روز کاری پس از ثبت درخواست واریز انجام می شود.

پورسانت باشگاه معماران بابت ارائه خدمات چقدر است؟
باشگاه معماران از معماران هیچگونه مبلغی بابت پورسانت دریافت نمیکند. تنها وجه دریافتی از معمار بابت ضمانت انجام پروژه در سایت گروگذاری میشود که آن هم از جانب کارفرما تعیین میشود و پس از اتمام پروژه به حساب معمار برگشت خواهد خورد.

اگر کارفرما وجه را آزاد نکند چه باید کرد؟
لازم است پس از ارسال حاصل کار به مدت ۷۲ ساعت منتظر کارفرما بمانید. در صورتی که پس از آن هیچ پاسخی نیامد به صفحه توضیحات پروژه رفته و با بستن پروژه آن را وارد مرحله مناقشه کنید. در ادامه ما با شنیدن اظهارات طرفین رای را صادر کرده و تکلیف را مشخص خواهیم کرد.

چطور می توانم از وضعیت پیشنهادهای ارسالی خودم مطلع شوم؟
در صورتی که آدرس ایمیل ثبت شده توسط شما معتبر باشد، پس از هر بار ارسال پاسخ یا پذیرش پیشنهاد توسط کارفرما یک ایمیل آگاه ساز برای شما ارسال می شود. در صورتی که ایمیل ها را در اینباکس نمی بینید حتما پوشه اسپم را چک کنید. البته از منوی کاربری بخش “پروژه های من” نیز می توانید این موارد را مورد بررسی قرار دهید. همچنین با استفاده از آیکون اطلاعیه ها میتوانید آخرین اطلاعیه ها در زمینه نتایج پیشنهادات خود را مشاهده کنید.

رای دهی در خاتمه پروژه چگونه است؟
پس از پذیرش کار توسط کارفرما، باشگاه معماران ایشان را به صفحه‌ی ثبت رای هدایت می کند. از سوی دیگر لازم است تا معمار نیز به کارفرما رای دهد. اگر چنین نشود باشگاه معماران پروژه را خاتمه یافته تلقی نمی کند و این باعث می شود که پروژه در سوابق معمار و کارفرما به درستی دیده نشود. بنابراین لازم است تا طرفین به یکدیگر رای دهند و پس از آن است که رای هر کدام به صورت علنی دیده می شود. به عنوان مثال اگر کارفرما به معمار رای دهد اما معمار این کار را نکند، باشگاه معماران رای کارفرما را به معمار نشان نمی دهد تا وی نیز رای خود را ثبت کند. یکی از دلایل اینکار ممانعت از ثبت رای بر اساس قصد و غرض و انتقامجویی است.

گروگذاری وجه به چه معنا است؟
کارفرما پس از پذیرش قیمت معمار می‌بایست وجه پروژه را در سایت گروگذاری نماید، این مبلغ تا زمان اتمام کار توسط معمار و تایید آن توسط کارفرما به معمار پرداخت نخواهد شد. معمار تا قبل از انجام گروگذاری کار را آغاز نخواهد کرد.

در صورتی که پروژه با مشکل مواجه شود تکلیف ضمانت تخصص معمار چه می شود؟

در صورت عدم انجام صحیح کار توسط معمار وجه ضمانت تخصص پس از کسر کارمزهای بانکی پرداخت شده توسط کارفرما به موسسه ای خیریه داده می شود و نه کارفرما و نه باشگاه معماران از آن بهره نخواهند برد.